Перспективна молодь пройшла перший екзамен в новому сезоні.

Суботнього дня, 12 січня, в легкоатлетичному манежі на київських Березняках було, як завжди, людно. Серед шанувальників активного дозвілля, юних спортсменів та досвідчених професіоналів виділялась група молодих цілеспрямованих людей, одягнутих в однакові елегантні спортивні костюми з написом «КОФФ». Вони наполегливо та зосереджено розминалися під керівництвом старших товаришів, панувала робоча атмосфера тренування з підвищеною відповідальністю.

Згідно плану календарю, Комітет арбітрів КОФФ проводив тестування  молодих перспективних арбітрів та асистентів обласної федерації, які претендують на рекомендації до  Національної школи молодого арбітра. В рамках  тестування зазвичай відбувається здача нормативів (тест ФІФА) на фізичну підготовку та теоретичний екзамен на знання правил гри. На збір викликали шістнадцять молодих «служителів футбольної феміди», які за підсумками минулого року подають певні надії, щоб ще раз перевірити, хто з них чого вартий. За результатами тестування Комітет арбітрів КОФФ  визначиться зі списком осіб, яких буде рекомендовано в цьому році до Національної школи молодого арбітра, що відкриє перед ними широкі перспективи професійного зросту в царині футбольного арбітражу.

До речі, щодо професійного підходу до справи, молодим є на кого рівнятися, адже на сусідніх доріжках та секторах до нового сезону активно готувалися вже відомі майстри свистка з Києва та Київської області. Ми зустріли Миколу Балакіна, який, до речі, нещодавно відсвяткував своє тридцятиріччя, з чим ми його сердечно вітаємо, Євгена Арановського, Дениса Шурмана, Дмитра Кутакова, Івана Бондара, які з повним навантаженням працювали за індивідуальними програмами  входження до оптимальних фізичних кондицій. Тестування молодих арбітрів проходило під керівництвом вже згаданого Сергія Бойка та інших функціонерів Комітету арбітрів КОФФ Михайла Родіоненка, Леоніда Ярмолинського, Тараса Чопілка, Кирила Хіміченка, Юрія Вишневського, а також під пильним наглядом досвідченого тренера-методиста з бігових дисциплін Наталії Гончарової.

На збір прибули шістнадцять юнаків, які представляли різні регіони Київської області, зокрема, Микола Гасюк, Євген Горбенко,  Кирило Гринь, Владислав Грицай, Дмитро Докучай, Владислав Кононов, Максим Мельниченко, Владислав Мошковський, Дмитро Подвальний, Олександр Перетятко, Дмитро Рубан, Андрій Середа, Сергій Стельмах, Артем Чорний, Микола Шевель, Павло Якименко.

Старші товариші мали гарну нагоду прискіпливо оцінити, чи  молодь працювала над собою під час новорічних свят, і хто з них добре виконав домашні індивідуальні завдання. Фізичні навантаження були традиційними: тест на прискорення (шість забігів по 40 метрів у арбітрів, п’ять забігів по 30 метрів у асистенті) та Тест Йо-Йо. Чотирнадцять учасників тестування на фізичні кондиції вдало пройшли іспит, проте не всі з них продемонстрували належний рівень підготовки, враховуючи їхній молодий вік. Зокрема, члени Комітету арбітрів КОФФ так прокоментували результати фізичного тестування: «Цифри, начебто, хороші, але враховуючи молодість хлопців, вони мають бути кращими, бо замалий  резерв до того часу, коли їм буде за 30 чи за 40. Якщо хтось із них ставить перед собою мету стати професійним арбітром, потрібно більше працювати над собою.

Після фізичних навантажень відбувся тест на знання правил футболу. Його успішно пройшли Грицай (показав найкращий результат), Горбенко, Докучай та Мошковський. Близькими до успіху були Шевель, Гринь, Гасюк, Середа, Перетятко, Стельмах та Подвальний. Підбиваючи підсумки перевірки  готовності молоді до нового сезону, Сергій Бойко, зокрема, зауважив, що якщо молоді арбітри хочуть зростати та прогресувати, їм  потрібно більше працювати над собою. Можливо, вони вміють проводити футбольні матчі, але цього замало – усі мають підтримувати на високому рівні фізичну форму, вчити іноземні мови, блискуче знати теорію футбольних правил.

12 січня на збір були викликані молоді хлопці, які мають перспективу, але для того, щоб іти вперед, їм потрібно працювати наполегливіше. У сучасному футболі фізична складова є дуже важливою, і арбітри мають перебувати в найкращих фізичних кондиціях для того, щоб завжди займати найкращу позицію та не втрачати тонусу через втому. А знання футбольних правил має бути зразковим, щоб футболісти на полі не ставили «служителям футбольної феміди» зайвих питань. З 16 січня стартує Меморіал Олега Макарова, на якому буде продовжено перегляд молодих арбітрів уже в умовах практичної роботи на футбольному полі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *