Навчально-тренувальний збір в Анталії завершився

З четвертого по одинадцяте лютого вітчизняні рефері готувалися до поновлення сезону в турецькому Белеку (провінція Анталія). Когорта «служителів футбольної феміди»  Київської області була представлена Сергієм Бойком, Миколою Балакіним, Дмитром Кутаковим, Денисом Шурманом, Олександром Дашком, Крістіною Козорог та Світланою Грушко. В команді інструкторів працював член комітету арбітрів Київської області Леонід Ярмолинський.

Програма цьогорічного збору передбачала щоденні ранкові та вечірні заняття з фізпідготовки, а також теоретичну частину, під час якої інструктори Комітету арбітрів ФФУ здійснювали аналіз арбітражу матчів та ознайомлювали учасників зборів із системою VAR. Окрім щоденної теорії та тренувань, рефері мали можливість відшліфовувати свої навички в товариських поєдинках, аби отримати ігрову практику та поступово увійти в сезон. На зборах, зокрема, на арбітрів чекали педагогічне тестування з правил гри та відеотести УЄФА, складені з кліпів із різними ігровими епізодами, теоретичне заняття з розглядом сучасних вимог ФІФА, УЄФА та ФФУ щодо епізодів, пов’язаних із тлумаченням гри рукою для арбітрів і моментів із положенням «поза грою» — для асистентів. Багато уваги було приділено довідковій інформації, тонкощам роботи  та філософії системи VAR, девізом якої є: «Мінімум втручань — максимум користі».

Наступною була тема сучасного трактування та вимог ФІФА, УЄФА й ФФУ щодо ситуацій із порушеннями, пов’язаними з необачністю, нерозважливою манерою або застосуванням надмірної сили — для арбітрів. Рефері також розбирали моменти, пов’язані з контролем над конфліктними ситуаціями й протестами учасників  матчу. У свою чергу, асистенти отримали практичні поради від інструктора ФІФА Джованні Стеванато щодо ситуацій із положенням «поза грою» під час поєдинку та командної роботи бригади арбітрів. У помічників також була досить цікава тема — «Сміливість асистента не піднімати прапорець під час суперечливого офсайду у ситуації, коли працює система VAR».

Серед інших теоретичних занять слід відмітити лекцію про правильні рішення у штрафному майданчику, епізоди із симуляцією — для арбітрів. Щодо асистентів, то вони отримали важливі поради стосовно вибору позиції під час визначення положення «поза грою». Також розбиралися моменти із втручанням у гру помічника арбітра.

Серед фізичних тренувань перевага надавалась біговій роботі з відпрацювання швидкості і координації руху та інтервальним вправам,  зокрема, арбітри готувалися до складання бігового тесту «йо-йо» (переривчастий біг). На шостий день зборів учасники  здавали тести «йо-йо» (для арбітрів)  й АРІЄТ (для асистентів). А ще на арбітрів чекало знайомство з новим тестом «сінгл-дабл-сінгл», орієнтованим на витривалість.

Не обійшлося без практики арбітрів на товариських матчах – загалом  з початку зборів вітчизняні суддівські бригади відпрацювали  на 27 матчах.  В останній день збору в арбітрів було відновлювальне тренування з невисокою інтенсивністю — розминка плюс бігові вправи. А от у асистентів основний акцент було зроблено на відпрацюванні офсайдних положень у різних ігрових ситуаціях. Ця тема для помічників арбітра продовжилася й на ранковому теоретичному занятті. Також асистенти отримали практичні поради щодо дій під час стандартних положень. Арбітри найбільше уваги присвятили ситуаціям, пов’язаним із неправомірними діями гравців руками, затримками й поштовхами.

Після обіду учасники зборів розбирали минулі приклади, аналізуючи відеокліпи, надані інструкторами ФФУ. А ще увагу арбітрів сфокусували на сучасних вимогах ФІФА, УЄФА й ФФУ щодо ситуацій, пов’язаних із процедурою виконання 11-метрового удару.

А вже 11 лютого після ранкової пробіжки на пляжі й теоретичного заняття на тему суперечливих моментів між жовтою та червоною карткою зимові збори вітчизняних арбітрів у Туреччині добігли кінця. Увечері українська делегація повернулася до Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *