Офіційно: зміни в правилах футболу

Основні зміни і поправки в Правилах гри 2019/2020, прийняті на 133-му щорічному засіданні ІФАБ в Абердіні (Шотландія) 2 березня цього року. Вказані зміни вступлять у силу з червня 2019 року.

ПРАВИЛО 3.

Замінений гравець повинен покинути поле з найближчої точки на полі, якщо тільки арбітр не дає йому іншої вказівки. Для дотримання безпеки можна залишати поле за вказівкою арбітра з іншої точки поля.

ПРАВИЛО 4.

Спідня майка може складатися з різних кольорів / містити малюнки, якщо це повністю відповідає дизайну рукавів ігрової футболки.

ПРАВИЛО 5.

Арбітр не може змінити спосіб поновлення гри після того, як вона була поновлена, але в деяких випадках, може винести жовту картку або червону картку за попередні порушення.

Якщо арбітр залишає поле для відеоперегляду або для того, щоб повернути гравців на поле після закінчення тайму – рішення по епізоду, який відбувся  наприкінці тайму, все ще можна змінити.

Офіційним особам команд можуть бути показані жовта картка або червона картка. Якщо арбітр не зміг визначити порушника, вищевказані санкції отримує головний тренер.

Гравець, який отримав травму, може виконати одинадцятиметровий удар, не залишаючи меж поля після закінчення медичного огляду.

ПРАВИЛО 7.

Надано більш чітке пояснення поняттям “Пауза для прийняття охолоджуючих напоїв” (не більше 1 хвилини) і “охолоджуюча пауза” (90 секунд – 3 хвилини).

ПРАВИЛО 8.

Команда, що виграла жеребкування, може вибрати на які ворота вона буде атакувати, або вибрати виконання початкового удару в першому таймі. Залежно від вищесказаного, команда суперника виконає початковий удар, або вибере які ворота вона буде атакувати в першому таймі. Команда, яка вибрала на які ворота вона буде атакувати в першому таймі, виконає початковий удар у другому таймі.

При поновленні гри спірним м’ячем в одному  з карних майданчиків, спірний м’яч розігрується тільки для воротаря команди, яка обороняється.

При поновленні гри спірним м’ячем за межами карного майданчика команда, гравець якої торкнувся м’яча останнім, має право на розіграш спірного м’яча. Спірний м’яч вкидається для одного гравця цієї команди, інші гравці (обох команд) повинні знаходитися не ближче 4-х метрів від місця розіграшу спірного м’яча.

ПРАВИЛО 9.

М’яч не в грі, якщо він торкнеться одного з суддів і:

– команда почне перспективну атаку або

– м’яч попрямує безпосередньо в ворота або

– змінюється напрямок атаки.

У всіх перерахованих випадках гра поновлюється спірним м’ячем.

ПРАВИЛО 10.

Якщо воротар кидає м’яч рукою безпосередньо в ворота суперника, призначається удар від воріт.

ПРАВИЛО 12.

У тексті Правил буде уточнено, в яких випадках “ненавмисна” гра рукою в м’яч повинна бути покарана (або не покарана).

Воротар не може бути покараний жовтою карткою або червоною карткою за порушення, пов’язані з грою рукою в м’яч в межах власного карного майданчика.

Якщо після вкидання м’яча з-за бокової лінії або умисного пасу назад воротарю партнером по команді, воротар зіграє в м’яч ногою або  зробить невдалу спробу вибити м’яч, а лише потім торкається м’яча рукою – він не порушує правила і його команда не карається вільним ударом.

Арбітр може відкласти показ жовтої картки або червоної картки до наступного виходу м’яча з гри, якщо команда, проти якої було скоєно порушення, швидко ввела м’яч у гру і має хорошу нагоду забити гол. Це дозволяється тільки в тому разі, якщо арбітр ще не почав процедуру показу картки.

Якщо гравець св’яткує гол з порушенням правил,  і арбітр показав йому жовту картку, то, навіть якщо гол скасовується (наприклад, за допомогою VAR),  жовта картка  у гравця залишається.

В Правилах гри з’явиться список порушень, які заслуговують усного зауваження, жовтої картки або червоної картки для офіційних осіб команди.

Всі словесні порушення повинні каратися вільним ударом.

Удар по предмету ногою карається таким же чином, як і кидок предмета рукою.

ПРАВИЛО 13.

Як тільки вільний удар виконаний, арбітр може опустити підняту руку, якщо не існує загрози взяття воріт безпосередньо з вільного удару (наприклад, вільний удар за положення «поза грою»).

При виконанні штрафного або вільного удару з меж карного майданчика команди, яка обороняється, м’яч у грі, якщо по ньому завданий удар і він очевидно рухається (м’ячу немає необхідності залишати карний майданчик).

Якщо при поновленні гри штрафним або вільним ударом гравці команди, яка обороняється, шикуються в “стінку” (як мінімум, 3 гравці), то гравці атакуючої команди мають права знаходитися від “стінки” на відстані не менше 1 метра (не важливо в який бік). При порушенні вказаної відстані призначається вільний удар.

ПРАВИЛО 14.

Під час виконання одинадцятиметрового удару стійки, перекладина і сітка воріт повинні залишатися нерухомими,  і воротар не повинен їх торкатися.

До виконання одинадцятиметрового удару, як мінімум, частина однієї ступні воротаря повинна знаходитися на лінії воріт. Воротар не може перебувати за лінією воріт.

Якщо після сигналу арбітра на виконання одинадцятиметрового удару відбулося порушення,  і удар ще не виконано, то його слід виконати після винесення жовтої картки або червоної картки. В подібних випадках не можна поновлювати гру вільним ударом, так як м’яч не був у грі.

ПРАВИЛО 15.

Суперники можуть перебувати на відстані не менше двох метрів від точки, звідки буде проводитися вкидання м’яча (навіть якщо гравець, який вкидає м’яч,  відійшов назад).

ПРАВИЛО 16.

При виконанні удару від воріт м’яч у грі, якщо по ньому завданий удар і він очевидно рухається  (м’ячу немає необхідності залишати карний майданчик).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *