84-й вищоліговий сезон на Київщині стартував

Огляд першого туру

Перший свисток чемпіонату дав арбітр ФІФА Сергій Бойко, який з колегами – асистентами Олексієм Дубовим та Миколою Гасюком під пильним оком спостерігача арбітражу Михайла Родіоненка вивів на поле стадіону «Діназ» в Лютежі «Діназ-2» (Вишгород) та «Любомир» (Ставище). Дві юніорські команди очолили з капітанськими пов’язками  на полі легендарні футболісти — Шевелюк, який вже розміняв п’ятий десяток, і 34-річний Третяк. Останній і став героєм прем’єрного поєдинку. Він забив історичний, бо найперший, м’яч у новому вищоліговому сезоні, використавши передачу Рябова. А вже під завісу першого тайму Третяк ще й подвоїв результат, замкнувши в один дотик простріл Валієва. По перерві, однак, учасників історичної прем’єри 84-го вищолігового сезону не стільки замінили, скільки, образно кажучи,  підмінили. Звісно, символічно. Резервісти «Діназа», навіть не маючи в складі жодного стрижневого гравця з основної команди, перехопили ініціативу, заволоділи територією, створили низку загроз у чужих володіннях і нарешті таки взяли чужі ворота, але тільки раз. Хаджинов після розіграшу кутового «знайшов» у чужому штрафному майданчику Дорошенка, а вже той головою спрямував шкіряного в сітку. Та все могло розвиватися й за іншим сценарієм, якби господарі ще за нічийного рахунку не схибили з позначки — Ходаковський, який зазвичай відзначається влучністю, поцілив м’ячем у поперечку.

10.30. Лютіж. ДІНАЗ-2 (Вишгород) — ЛЮБОМИР (Ставище) — 1:2 (Дорошенко, 75 — Третяк, 23, 45). Нереалізований пенальті: Ходаковський (Діназ-2, 19). Арбітри Бойко, Дубовой, Гасюк. Спостерігач – Родіоненко

«Джуніорс» і «Патріот», як і личить фаворитам, зіграли в яскравий футбол. Гості виграли дебют і відкрили рахунок за складної ігрової сутації. Купрія жорстко зустріли біля бічної лінії, але найкращий хавбек області встиг проштовхнути м’яча Дацюку, а той вивів на вогневий рубіж Суслу — 0:1. «Патріот» продовжив у тому ж дусі, почуваючись на «Колосі», наче на рідному «Прогресі». Здалося, навіть трішки самовпевнено, що й обернулося неприємностями в середині тайму. Алієв змусив Ятленка сфолити, і Дмитро Ситник уміло реалізував одинадцятиметровий. А вже під кінець тайму Костяний, відгукнувшись на передачу Скрипника з глибини поля і скориставшись осічкою Ятленка при прийомі м’яча, провів так званий гол у роздягальню, який і виявився переможним. Навіть незважаючи на те, що в другій половині зустрічі гості майже повноправно господарювали в Шпитьках і Кострома, Мішель та той же Ятленко мали чудові нагоди домогтися бажаного. В кінцевому підсумку арбітр ФІФА Денис Шурман зафіксував перемогу «Джуніорса» в матчі двох фаворитів чемпіонату.

15.00. Шпитьки. ДЖУНІОРС (Шпитьки) — ПАТРІОТ (Баришівський район) — 2:1 (Д.Ситник, 24, пн, Костяний, 45 — Сусла, 7). Арбітри Шурман, Ступак, Беркут. Спостерігач – Скрипак

«Сокіл» обіграв «Асканію-Флору» в матчі, який насправді мав вигравати новачок обласної вищої ліги. Долю зустрічі на користь старожила вирішили феноменальна віртуозність Толебаєва на останньому рубежі та досвід і нев’януча майстерність Ємельянова. Це саме вивіреною подачею ветерана скористався молодий Весельський і головою переправив м’яча в сітку.

15.00. Ірпінь. СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — АСКАНІЯ-ФЛОРА (Калинівка) — 1:0 (Весельський, 77).   Арбітри  Федорук, А.Середа, Резнік. Спостерігач – Маслов

А на столичному «Атлеті» обидва голи відбулися завдяки виходам сам на сам з голкіпером. Бахронову допоміг Ткаченко, Чекеду — Співаков. У номінальних господарів особливо вдало зіграв Миколаюк, у денихівців — а вони переважали по перерві, Ткаченко та Кучерявий змарнували слушні нагоди вирвати перемогу. До речі, цікаво, що в цьому матчі незвичну для себе роль асистента арбітра виконав Сергій Бойко, який допомагав своєму колезі Михайлу Родіоненку.

15.30. Київ, «Атлет». БЕРКУТ-ЛЕГІОН (Бровари) — ДГ ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ (Денихівка) — 1:1 (Чекед, 57 — Бахронов, 19).   Арбітри  Родіоненко, Стельмах, Бойко. Спостерігач – О.Грицай

У надвечірньому Лютежі все починалося піднесено: футболістів і чисельних уболівальників сердечно привітали голова Новопетрівської сільради Родіон Старенький та секретар Бучанської міськради Василь Олексюк. До перерви гра була відносно рівною, але дещо гостріше діяли — завдяки підвищеній активності флангових Гарасюти та Скуратівського — організовані та наполегливі гості. Другий тайм, особливо після години затятого протистояння, коли на полі з’явилися Возний та Піскун, уже потужний натиск «Межигір’я» почав буквально зашкалювати. Здавалося, ноги в гостей стали ватними, а координація рухів уповільнилася такою мірою, що вони постійно запізнювалися в епіцентрі боротьби. Виручили «Меліоратор» воротар Яковчук, який вийшов переможцем у двох передфінальних змаганнях з нападниками, спортивний директор Шиман, який безпомилково здійснив перестановки в ігровому складі, та молодий Драч, який терпляче чекав на свій шанс і реалізував його за мить до фінального свистка. Саме Драч заробив штрафний, Мар’євич, який був, либонь, найкращим у другому таймі, струсонув м’ячем каркас воріт, а свіженький нападник — тут як тут! — ефектно добив шкіряного в сітку. Безпомилково впоралася з важким та надемоційним поєдинком досвідчена бригада арбітрів КОФФ в складі Миколи Балакіна, Кирила Хіміченка та Олександра Дашка.

16.00. Лютіж. МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — МЕЛІОРАТОР (Буча) — 0:1 (Драч, 90+4).  Арбітри  М.Балакін, Хімиченко, Дашко. Спостерігач – Мазуренко

І в останній зустрічі стартового дня чинний чемпіон області розгромив екс-призера з катастрофічним для титулованого суперника результатом. Дуплетом вистрілив Поспєлов, один м’яч забив воротар і капітан «Авангарда» Товт, а на гол престижу спромігся Воробей-молодший.

18.30. Щасливе. АВАНГАРД (Бзів) — ДЕСНА (Погреби) — 7:1 (Сомов, 5, Товт, 14, пн, Тітов, 45+2, Кондратюк, 59, Шваб, 70, Поспєлов, 83, 88 — Є.Воробей, 80). Арбітри Задиран, Рубан, Подвальний. Спостерігач – Нілов

Ще одна гра першого туру не відбулась в зв’язку з недопущенням комітетом з проведення змагань КОФФ команди ФК «Бровари» до участі в чемпіонаті.

17.00. Ірпінь. «Кудрівка» – «Бровари». Гра не відбулась.  Дубиківський, Мельниченко, Величко. Спостерігач – Маслов