В Анталії розпочалися навчально – тренувальні збори арбітрів УПЛ

У суботу, 8 лютого, в турецькій Анталії, арбітри Української Прем’єр-Ліги розпочали підготовку до весняної частини сезону 2019/2020. У перший день збору рефері склали тест на знання Правил гри у футбол, а також відеотест УЄФА. Початок другого дня НТЗ розпочався спеціальними тестами з фізичної підготовки: Yo-Yo для арбітрів та Ariet для асистентів арбітра. Під час перевірки учасники зборів продемонстрували хорошу фізичну підготовку та відмінні теоретичні знання Правил гри з усіма останніми змінами та доповненнями.

На офіційному відкритті збору, керівник НТЗ Лучано Лучі разом з інструкторами Комітету арбітрів Української асоціації футболу, визначив одним з ключових напрямків цьогорічної підготовки – командну роботу в контексті використання технології відеоасистента арбітра – VAR, яка буде використана в Україні вже на матчах 19-го туру УПЛ, що відбудуться 22-23 лютого. У свою чергу, інструктор УЄФА з підготовки асистентів арбітра Джованні Стеванато, зосередив увагу асистентів арбітра на дещо зміненому правилі «Чекай-чекай-дивись», яке з використанням системи VAR оновилося та звучить як «Чекай-чекай-дивись та ще раз чекай» і лише після цього приймай остаточне рішення. Важливим аспектом роботи асистентів арбітра залишається концентрація під час проведення матчів, а також оцінювання епізодів поза грою в контексті вибору правильної позиції на полі.

Окрім тестувань та теоретичних занять, рефері братимуть участь у товариських поєдинках команд, які також проводять свої навчально-тренувальні збори у Туреччині.

Серед учасників зборів є велика група представників футбольної феміди з Київської області. Зокрема, це викладач зборів Леонід Ярмолинський, арбітри Сергій Бойко, Микола Балакін, Денис Шурман, Дмитро Кутаков, асистенти арбітра Олександр Дашко, Світлана Грушко, Анастасія Резник, а також рефері з інших регіонів України Віктор Матяш та Олександр Беркут, які працюють на матчах під егідою КОАФ.

Збір продовжиться з 8 по 15 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *