Невигадані історії про футбольних арбітрів (випуск 1)

Сайт Комітету арбітрів Київської обласної асоціації футболу (КОАФ) запроваджує нову рубрику, в якій розповідатиме про цікаві історії зі світу футболу, головними дійовими особами яких були арбітри.

Червона картка у футболі – покарання суворе, але досить поширене. Але вилучають не лише футболістів. В історії світового футболу відомі два випадки, коли арбітри самі себе вилучали з поля. Обидва арбітра, які проявили таку дивовижну принциповість, в різний час працювали на матчах нижчих англійських ліг.

Енді Уейн у 2005 році обслуговував матч між клубами «Пітерборо Норт Енд» та «Роял Мейл». В одному з епізодів голкіпер «Пітерборо» Річард Макгаффін не погодився з рішенням арбітра, який зарахував гол в його ворота. Розлючений страж воріт накинувся на суддю, намагаючись за допомогою ненормативної лексики довести йому, що він був не правий. Вислуховувати гнівну промову футболіста арбітр не став, а відкинув свисток та почав не менш агресивно доводити свою правоту. Справа могло дійти до рукоприкладства, але, до честі футбольного арбітра, він вчасно одумався, дістав із кишені червону картку та показав її самому собі, після чого залишив поле. Сталося це на 63-й хвилині зустрічі. Матч після цього припинився: резервного арбітра не знайшлося. Свій вчинок Уейн Енді пояснив так: «Мої дії були абсолютно непрофесійними. Якби таке зробив футболіст, я би вигнав його з поля, а оскільки це зробив я, то я повинен був піти».

А ось Мелвін Сильвестр, колега Уейна по футбольному ремеслу, виявився не таким стриманим. Він обслуговував зустріч команд «Саутгемптон Армс» – «Херстборн Таррант Брітіш Легіон». Один із футболістів постійно провокував арбітра, непомітно штовхаючи його в спину. І в одному з таких епізодів нерви у Сильвестра не витримали. Суддя продемонстрував гарне володіння прийомами кулачного бою – у кілька ударів відправив футболіста в нокаут. Усвідомивши свій непорядний вчинок, Мелвін Сильвестр пред’явив самому собі червону картку та вирушив на трибуну. У даному випадку матч не був припинений, один із глядачів виявився футбольним арбітром та продовжив суддівство матчу. Після матчу Мелвін Сильвестр був викликаний на засідання футбольної федерації, де заявив, що футболіст його спровокував. «Він штовхнув мене ззаду, а я врізав йому у відповідь. Потім він ще вилаявся. У мене «знесло дах». Арбітр був визнаний винним у даному випадку. Його оштрафували на 20 фунтів стерлінгів та відсторонили від суддівства футбольних матчів терміном на півтора місяця. Сам Мелвін Сильвестр порахував покарання занадто суворим та був сильно обурений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *