Забив пенальті головою

Абсолютно неймовірний пенальті забив у серпні 1971 року гравець команди «Будівельник» із Полтави Олександр Молодецький.

«Якось на тренуванні до мене підійшов тренер, – згадує Олександр Маркович. – Тоді він сказав мені: «Якщо заб’єш пенальті головою, будеш грати за збірну України». Може, він і пожартував, але я його слова сприйняв всерйоз. Розігнався метрів із восьми, нахилився та вдарив головою по нерухомому м’ячу. В ту мить я інтуїтивно відчув, що заб’ю. Так воно і вийшло. М’яч пройшов майже впритул до стійки, і воротар до нього не дотягнувся. Після удару на короткий час я втратив свідомість, навіть водою відливали…»

Напевно, про дивовижний пенальті полтавчанина ніхто й не дізнався би, якби в 1989 році «Комсомольськая правда» не запропонувала своїм читачам надсилати в редакцію розповіді про свої геніальні досягнення, пообіцявши найкращі з них відправляти до книги рекордів Гіннесса. Вісімнадцять років потому свідки феноменального гола Молодецького погодилися підтвердити його своїми підписами за умови, що половиною суми, яку сер Гіннесс відвалить спритному футболісту, Молодецький поділиться з ними. Однак мріям жадібних свідків справдитися не вдалося.

Всупереч інформації в «Комсомолке», до заповітної книжечки Олександр Маркович так і не потрапив. Сам автор хитрого пенальті вбачає у цьому політичний маневр: «Їм було вигідніше занести мене до книги вітчизняних рекордів «Диво-90». Адже тоді вже цілком конкретно намічався розвал СРСР, а це видання, згідно передмови, мало стати «акумулятором згуртування братських республік». У грудні 1990-го ми, рекордсмени, злетілися до Москви для нагородження. Вручили нам, пам’ятається, дипломи, квіти та саму книгу рекордів. Шкода, звичайно, що до Гіннесса я так і не потрапив».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *