13 найдивніших та найскандальніших рішень арбітрів в історії футболу. Епізод 1

Футбол розвивається, змінюється, прискорюється. Природньо, арбітри не завжди спроможні встежити за всіма подіями на полі, адекватно відреагувати на те, що відбувається. Всі їхні промахи перебувають під прицілами сотень відеокамер.

Сайт арбітрів Київщини згадує найдивніші або суперечливі суддівські рішення в історії світового футболу.

Найбільш суперечливий гол в історії футболу

Англія – ФРН (ЧС-1966)

Арбітр: Тофік Бахрамов (СРСР)

Англійці, які є родоначальниками футболу, мають у своєму активі лише одну перемогу на чемпіонаті світу. І за цей єдиний великий успіх англійці мають дякувати не лише своїм футбольним легендам, а й радянському арбітру Тофіка Бахрамову.

У фіналі домашнього для англійців ЧС-1966 суперником британців була збірна ФРН. За 90 основних хвилин матчу футболісти обох збірних переможця не виявили, забивши один одному по два голи. Розв’язка наступила в овертаймі.

На 11-й хвилині додаткового часу Джеффрі Херст невідпорно пробив по воротах німців, м’яч ударився об поперечину, а потім відскочив до стрічки воріт та вилетів у поле. Куди саме він відскочив – за лінію або влучив у неї – все ще велике питання. Головний арбітр Готфрід Дінст не взяв на себе відповідальність та віддав рішення на відкуп радянському лайнсмена Тофіку Бахрамову, який без найменших вагань зарахував гол. Збірна Англії вийшла вперед та незабаром закріпила перевагу, вигравши фінал із рахунком 4:2.

Довгі десятиліття не припиняються суперечки про те, чи правильне рішення прийняв Тофік Бахрамов. Навіть після того, як британський телеканал Sky Sports змоделював на комп’ютері момент взяття воріт, «довівши» правоту судді, німці не погодилися з цим вердиктом.

Був гол чи ні – кожен вирішить для себе сам. Англійці же у справедливості суддівського рішення не сумніваються. У 1966 році королева Єлизавета II особисто вручила Тофіку Бахрамову копію «Золотої богині».